Školské lavice jednomiestne. Aké sú ich výhody?

Školské lavice jednomiestne. Aké sú ich výhody?

Školské lavice jednomiestne alebo dvojmiestne. Ktoré sú vhodnejšie?

Zatiaľ čo v minulosti boli neodmysliteľnou súčasťou tried na školách dvojmiestne školské lavice, dnes je ponuka na trhu pestrejšia. Tým pádom sa do interiérov základných a stredných škôl dostávajú aj jednomiestne školské lavice, ktoré disponujú rôznymi tvarmi a farbami.

Do školského prostredia vnášajú viac možností praktického i kreatívneho usporiadania v závislosti od toho, či ide o triedu alebo odbornú učebňu. Aj vďaka vhodne zvolenému a umiestnenému školskému nábytku sa aj vaša škola môže stať interaktívnou modernou školou.

Neviete sa rozhodnúť, aké lavice zvoliť do jednotlivých tried, odborných učební, jedální či oddychových zón? Zaujíma vás aktuálna ponuka na trhu? V tom prípade čítajte ďalej.

Školská lavica jednomiestna verzus dvojmiestna

Výrobcovia si uvedomujú, že spolu s potrebami detí sa menia aj požiadavky na školský nábytok. Školská lavica pre dvoch nie je ničím výnimočným. Avšak vzrastá dopyt aj po alternatívach. Tými sú jednomiestne školské lavice alebo školské lavice trojmiestne a viacmiestne.

Moderné školské lavice a stoličky sú zhotovené tak, aby si každá škola mohla vybrať presne to, čo potrebuje. Dvojmiestne školské lavice sú klasika, ktorá sa v školstve využíva dlhé roky. Dvojmiestne lavice sú určené pre dvojicu žiakov a v bežných triedach sú sú usporiadané v radoch za sebou.

V prípade nepárneho počtu žiakov v triede zostáva dvojmiestna školská lavica jednému z nich len pre seba. Niektorým žiakom to vyhovuje, ale nájdu sa aj takí, ktorí sa môžu cítiť osamelo. To isté platí v prípade, že spolusediaci je chorý.

Jednomiestne školské lavice v rôznych tvaroch a veľkostiach prinášajú do triedy viac možností, ako ich usporiadať, aby spĺňali predpoklady efektívnej výuky a zároveň mali všetci žiaci pocit, že sú súčasťou celku. Takisto má každý žiak jasne vymedzenú osobnú zónu a priestor, kde má odložené veci.

Jednomiestne školské lavice môžu byť dobrým riešením aj pre odborné učebne, jedálne či oddychové zóny kvôli možnosti zaujímavého usporiadania a farebného vyhotovenia.

Dôležitá je možnosť výškového nastavenia, úložný priestor i ergonomické stoličky

Školské lavice jednomiestne, dvojmiestne i viacmiestne sú dostupné výškovo pevné, alebo výškovo nastaviteľné. Ideálnym riešením sú výškovo nastaviteľné školské lavice, pretože žiaci si ich môžu výškovo prispôsobiť tak, aby boli dodržané zásady ergonomického sedenia.

Ako vybrať školský rastúci nábytok? Dôležité je osloviť správneho dodávateľa, nepodceňovať konzultácie, vzhľad, štýl i farbu školského nábytku. Školské lavice by mali disponovať úložným priestorom a úchytkou na zavesenie školskej tašky či ruksaku. Praktické sú aj plastové klzáky, ktoré chránia samotnú školskú lavicu i podlahu pred poškodením.

Pri výbere treba dbať aj na farbu, pretože farby majú schopnosť ovplyvňovať psychické rozpoloženie a dotvárať celkový vzhľad triedy. K jednomiestnej školskej lavici patria ergonomicky tvarované stoličky, ideálne výškovo nastaviteľné, a farebne ladiace so zvyškom interiéru triedy či učebne.

Myslite na celkový vzhľad triedy či učebne

Pre pedagóga nemusí byť jednoduché vybrať školské lavice jednomiestne, dvojmiestne či viacmiestne tak, aby spĺňali všetky potrebné kritéria, boli kvalitné, vhodne rozmiestnené a dotvárali priestor na učenie.

Nemusíte však v tom byť sami. Interiérový dizajn už dávno nie je len o návrhoch interiérov a konzultáciách, ale zahŕňa aj realizáciu na kľúč, ktorá vás odbremení od väčšiny starostí.

Profesionálni interiéroví dizajnéri vám pomôžu aj s najmenšími detailami, ako sú napríklad učebné pomôcky do moderných interaktívnych škôl, navrhnú vám, do akého tvaru usporiadať jednomiestne školské lavice a samozrejme, vaše predstavy s ohľadom na finančný rozpočet pretavia do funkčného a harmonického celku.

 

 

 

Top
Konzultácie, objednávky, otázky
Kontakty.
Radi Vás privítame v Banskej Bystrici na Kyjevskom námestí 9, budova Milestone. Pre dohodnutie stretnutia využite ktorýkoľvek z kontaktov nižšie.

VAŠE OTÁZKY SMERUJTE NA E-MAIL
office@zoff.sk

ALEBO ZAVOLAJTE NA
0915 979 999
0918 699 915