Školský rastúci nábytok. Na čo dbať pri jeho výbere

Školský rastúci nábytok. Na čo dbať pri jeho výbere

Školskú dochádzku aj na našom území zaviedla pred viac ako 240 rokmi významná panovníčka Mária Terézia a, pravdupovediac, od tej doby sa v princípe výuky až tak veľa nezmenilo. Avšak dlhodobým cieľom zainteresovaných je modernejšia škola.

Modernejšia škola je o inovatívnych spôsoboch vyučovania, do ktorého by sa aktívne zapájali aj žiaci. Cieľom je vytvoriť prostredie, ktoré stimuluje detskú fantáziu a kreativitu a podporuje koncentráciu. V tomto smere sú dôležití nielen nadšení učitelia, idúci s dobou, ale aj interaktívne pomôcky a školský nábytok meniaci školu na útulný a podnetný priestor.

Modernejšia škola: ako vybrať školský rastúci nábytok

Modernejšia škola je aj o uvedomení si toho, že každý zo žiakov je jedinečný. Má iné predstavy, požiadavky i potreby, napríklad aj na školský nábytok. Napriek tomu, že deti sú v triedach umiestnené podľa veku, existujú medzi nimi veľké výškové rozdiely. Tomu treba, samozrejme, prispôsobiť aj školský nábytok, keďže prevažnú časť deti v školách presedia. Ideálnou voľbou je školský rastúci nábytok. Ako ho vybrať?

Ujasnite si predstavy a rozpočet

Má byť školský rastúci nábytok súčasťou jednej triedy, alebo všetkých v rámci celej školy? Potrebujete výškovo nastaviteľné stoly, alebo len stoličky? Alebo chcete školským rastúcim nábytkom naplniť iba učebne? To je len niekoľko otázok, na ktoré treba poznať odpovede skôr, ako sa začnete zaujímať o konkrétneho dodávateľa.

Samozrejme, dôležité je mať pevne stanovený rozpočet. Nezabudnite sledovať aj výzvy ministerstva školstva týkajúce sa modernejšej školy, ktoré vám môžu pomôcť s financovaním.

Oslovte odborníkov v danej oblasti

Vyhľadať si na internete školský rastúci nábytok, porovnať ceny a urobiť objednávku, dnes už ani zďaleka nestačí. Oveľa efektívnejšie je osloviť odborníkov v danej oblasti, ktorí vás nasmerujú presne tam, kde potrebujete. Úvodná konzultácia je zadarmo. Počas nej sa dozviete všetky potrebné informácie.

Ak máte k dispozícii pôdorys tried či učební, ktoré chcete zariadiť, vezmite ho so sebou. V prípade, že nie, odborníci vám prídu zmerať daný priestor priamo do školy. Na základe neho vám vyhotovia cenový návrh a prvé online vizualizácie interiéru, kde uvidíte školský rastúci nábytok i celkový dizajn triedy či učebne.

Skutoční profesionáli celý projekt aj zrealizujú, a preto je potrebné venovať dostatok času prieskumu trhu a zaujímať sa o referencie. Tým pádom sa stane modernejšia škola realitou aj vo vašej škole.

Dbajte na dodržiavanie zásad ergonomického sedenia

Deti sú stvorené pre pohyb, avšak v škole väčšinu času presedia. Z tohto dôvodu je nevyhnutné, aby dodržiavali zásady správneho sedenia, s ktorými im pomôže ergonomický rastúci školský nábytok. Tie sú dôležité nielen pre zdravie pohybového aparátu, ale aj komfort. Správne sedenie v škole je tiež prevenciou ochabnutého svalstva a krivej chrbtice.

Správne držanie tela sa odvíja od vhodne nastavenej výšky školskej lavice a stoličky. Dôležité je, napríklad mať pravý uhol v bedrách, kolenách i členku. Okrem toho treba ťahať ramená vzad, hlava má byť v predĺžení chrbtice a tak ďalej.

Nepodceňujte štýl a farby školského rastúceho nábytku

Školský rastúci nábytok sa vyrába v rôznych dizajnoch, farbách a štýloch. Modernejšia škola by mala byť aj o príjemných farbách, ktoré zlepšujú náladu, upokojujú a podporujú koncentráciu. Z toho možno vychádzať aj pri výbere školských rastúcich lavíc a výškovo nastaviteľných stoličiek. Zároveň je dôležité všetko zladiť do jedného harmonického celku, aby sa v triede žiaci cítili príjemne.

 

Top
Konzultácie, objednávky, otázky
Kontakty.
Radi Vás privítame v Banskej Bystrici na Kyjevskom námestí 9, budova Milestone. Pre dohodnutie stretnutia využite ktorýkoľvek z kontaktov nižšie.

VAŠE OTÁZKY SMERUJTE NA E-MAIL
office@zoff.sk

ALEBO ZAVOLAJTE NA
0915 979 999
0918 699 915