Rekonštrukcia školy na novú modernú školu. Na čo je potrebné myslieť?

rekonštrukcia školy

Škola predstavuje miesto, kde deti počas vyučovacích hodín získavajú nové informácie. Avšak poskytuje aj priestor pre vzájomné interakcie so spolužiakmi či žiakmi iných ročníkov. Na to deti využívajú hlavne prestávky. To sú len niektoré dôvody, prečo by škola mala poskytovať pocit bezpečia, komfortu a moderné interaktívne vzdelávanie.

Mnohé školy na Slovensku sú však od týchto kritérií na míle vzdialené. Jedným z problémov  je zastaranosť využívaných priestorov. Riešením je rekonštrukcia školy do takej podoby, aby spĺňala potreby detí, učiteľov a spoločnosti v 21. storočí a patril jej titul modernejšia škola.

5 tipov, ktoré sa zídu pri rekonštrukcii školy na modernejšiu školu

Ešte pred tým, ako sa rekonštrukcia školy stane realitou, je potrebné vyriešiť niekoľko dôležitých otázok. Týkajú sa, napríklad financovania, návrhu interiéru, výberu nábytku i jeho rozmiestnenia. Na čo by ste nemali zabúdať?

S financovaním školy pomôžu aj dotácie a grantové výzvy

Skôr, ako sa pustíte do rekonštrukcie školy, je potrebné získať dostatok finančných prostriedkov. Nezabúdajte na to, že s financovaním projektu vám môžu pomôcť aj grantové výzvy pre školy s moderným prístupom. Ide, napríklad o dotácie a granty z ministerstva školstva, Európskej únie či súkromných nadácií.

Bez návrhov interiéru to nepôjde

Rekonštrukcia školy sa väčšinou nezaobíde bez dispozičných zmien, interiérových úprav, nového nábytku a jeho rozmiestnenia. Dispozičné zmeny sa realizujú na základe projektovej dokumentácie, avšak výber nábytku a jeho rozmiestnenie v interaktívnej škole patrí do rúk profesionálov.

Ak nechcete nechať nič na náhodu a vytvoriť žiakom a učiteľom moderný priestor na učenie, môžete využiť interiérový dizajn. V rámci tejto služby vám ponúkame bezplatnú konzultáciu, vyhotovenie cenovej ponuky, návrhov interiéru s fotorealistickou vizualizáciou. Realizačný projekt zahŕňa, napríklad spracovanie výkresov, výkazových materiálov prác a rozpočet na interiér. Samozrejme, v prípade záujmu zabezpečujeme aj kompletnú realizáciu na kľúč.

Modernejšia škola vyžaduje kvalitný nábytok

Rekonštrukcia základnej alebo materskej školy je spojená aj s výberom nového nábytku. Je potrebné vedieť, ako vybrať šatňové skrinky do materskej školy, postieľky, školské lavice a stoličky, vybavenie do učební a tak ďalej.

Vyberať môžete z katalógov a internetových obchodov, alebo opäť máte možnosť využiť služby interiérového dizajnu.

Interaktívna škola je o interaktívnych pomôckách

Interaktívna škola vytvára taký priestor pre deti a učiteľov, aby sa deti aktívne zapájali do vzdelávania. To znamená, že nie sú iba pasívnymi prijímateľmi výkladu učiteľa, ktorí si píšu poznámky, zúčastňujú sa písomiek a skúšania, ale aj vďaka interaktívnym pomôckam sú zvedavejší a viac nadchnutí pre vzdelávanie.

Modernejšia interaktívna škola sa nezaobíde, napríklad bez interaktívnej tabule, učebných pomôcok pre špecializované učebne fyziky, chémie či informatiky.

Realizácia patrí do rúk profesionálov

Jednou z našich služieb je aj kompletná realizácia na kľúč. To znamená, že okrem návrhu interiéru radi zrealizujeme kompletne celý projekt rekonštrukcie školy. Spolupracujeme s profesionálmi v danej oblasti, a preto môžete nechať všetko bez obáv na nás so zabezpečením autorského dozoru.

Samozrejme, v rámci celého procesu realizácie vykonávame dôsledný dohľad nad kvalitou a prevedením rekonštrukčných prác, zariadenia interiéru a ďalších potrebných činností.

Nadchla vás predstava modernejšej interaktívnej školy a radi by ste realizovali rekonštrukciu školy? V tom prípade nás neváhajte kontaktovať ohľadom bezplatnej konzultácie.

 

 

Top
Konzultácie, objednávky, otázky
Kontakty.
Radi Vás privítame v Banskej Bystrici na Kyjevskom námestí 9, budova Milestone. Pre dohodnutie stretnutia využite ktorýkoľvek z kontaktov nižšie.

VAŠE OTÁZKY SMERUJTE NA E-MAIL
office@zoff.sk

ALEBO ZAVOLAJTE NA
0915 979 999
0918 699 915