Čo je moderná školská trieda a ako vplýva na fantáziu

Čo je moderná školská trieda a ako vplýva na fantáziu

Školská trieda je miestom, kde sa deti každodenne stretávajú so svojimi učiteľmi a získavajú nové informácie z rôznych oblastí. Vzdelávanie by nemalo byť len o memorovaní, ale aj o rozvíjaní kritického myslenia, schopnosti vyjadrovať sa a učiť sa riešiť problémy konštruktívnym spôsobom.

Avšak dôležité je pripomenúť, že britský spisovateľ a pedagóg Ken Robinson, je presvedčený o tom, že: “pestovanie predstavivosti by malo byť hlavným cieľom vzdelávania”. Mnohí ďalší úspešní ľudia považujú fantáziu za zdroj úspechu. Na tejto vízii je založená aj modernejšia škola, ktorá prináša do vzdelávania moderné priestorové riešenia a inovatívne spôsoby vzdelávania.

 

Modernejšia škola podporuje kreativitu

Fantázia pomáha žiakom riešiť problémy kreatívnym spôsobom, podporuje kritické myslenie, motivuje ich a posúva dopredu. Predstavivosť je kľúčom k inovatívnym nápadom a prináša možnosť vidieť za hranice reality či stanovených noriem. Aktuálne žijeme v dobe digitálnych technológií, kde je kreativita považovaná za srdce digitálnej budúcnosti.

Fantáziu podporujú imaginatívne hry, čítanie, kreatívne aktivity i obdivovanie umeleckých diel iných v rámci exkurzií. Vplyv na kreativitu detí má aj interaktívna škola. Tá využíva učebné pomôcky moderných interaktívnych škôl.

Cieľom modernej školy je vytvoriť príjemné prostredie pre učiteľov a žiakov, ktoré podporuje fantáziu a umožňuje využívať nové prístupy vo vyučovaní.

 

Zariadenie školy ovplyvňuje fantáziu detí

Deti sú naša budúcnosť a zároveň platí, že sú naším zrkadlom. Škola je miesto, kde trávia väčšinu svojho času. Je dôležité, aby sa v nej cítili pohodlne, bezpečne a bola podporovaná ich kreativita.

To všetko sa dá dosiahnuť aj použitím inovatívnych a priestorovo zaujímavých prvkov v triedach i na chodbách. Aj taký detail, ako sú šatňové skrinky do materskej školy či základnej školy, ovplyvňuje vnútorné rozpoloženie detí.

Čoraz obľúbenejšie sú jednomiestne školské lavice v rôznych farbách, veľkostiach a tvaroch, ktoré sa dajú usporiadať tak, aby výuka bola efektívna. Ideálne je, ak v triedach použijete školský rastúci nábytok, pretože sa dá prispôsobiť na mieru každému žiakovi tak, aby boli dodržané zásady ergonomického sedenia.

Na kreativitu detí má vplyv rozvrhnutie priestorov, ich vybavenie a, samozrejme, farby. Napríklad červená priaznivo vplýva na pamäť a schopnosť vnímať detaily. Žltá pôsobí optimisticky a zvyšuje koncentráciu, modrá ovplyvňuje kreativitu a biela upokojuje.

Modernejšia škola umožňuje vytvoriť jedinečný priestor pre deti, v ktorých sú prepojené prvky funkčnosti a estetiky.

 

Aj vaša škola môže byť modernejšia a podporovať fantáziu detí

Chcete vytvoriť deťom vo vašej škole ideálne podmienky na učenie? Modernejšia škola môže byť realitou aj v tej vašej. Na financovanie môžete využiť projekty ministerstva školstva pre moderné školy. Dizajn a realizáciu odporúčame nechať na profesionálov.

Radi vám pomôžeme s dizajnom interaktívnej školy. Táto služba zahŕňa bezplatnú konzultáciu, kde si preberieme základné informácie, ktoré sa týkajú konkrétnych priestorov. Na základe zaslaného, alebo nami zameraného pôdorysu, vyhotovíme cenový návrh pre vytvorenie interiéru.

Ak cenovú ponuku, ktorá zohľadňuje aj vaše finančné možnosti, odsúhlasíte, začneme s vypracovaním minimálne dvoch návrhov. Neskôr na základe finálneho interiérového dizajnu vytvoríme fotorealistickú vizualizáciu a pustíme sa do realizačného projektu.

 

Páči sa vám predstava modernejšej školy? V tom prípade nás neváhajte kontaktovať. Radi vám poskytneme bližšie informácie.

 

 

Top
Konzultácie, objednávky, otázky
Kontakty.
Radi Vás privítame v Banskej Bystrici na Kyjevskom námestí 9, budova Milestone. Pre dohodnutie stretnutia využite ktorýkoľvek z kontaktov nižšie.

VAŠE OTÁZKY SMERUJTE NA E-MAIL
office@zoff.sk

ALEBO ZAVOLAJTE NA
0915 979 999
0918 699 915