Školské auly a kinosály sú povinnou výbavou modernej školy

realizácia interiéru - školské auly a kinosály

V škole trávia deti väčšinu dňa. Predstavuje miesto, kde získavajú nové vedomosti a zručnosti a sú v kontakte so svojimi kamarátmi. Preto je dôležité, aby pre ne škola predstavovala bezpečný prístav, ktorý zároveň podporuje ich motiváciu a rozvíja kreativitu.

Moderná škola je o funkčne a štýlovo zariadených interaktívnych triedach, oddychových zónach na chodbách, odborných učebniach s pomôckami či príjemne zariadených jedálňach. Tvoria ju aj školské auly a kinosály, ktoré slúžia na organizovanie kultúrnych a spoločenských podujatí rôzneho druhu.

Interaktívna škola zahŕňa aj školské auly a kinosály

Interaktívna škola je alternatívou klasického modelu fungovania škôl, ktorý bez väčších obmien funguje už desaťročia. Problémom starého systému je to, že nenapĺňa potreby detí, učiteľov a ani trhu práce.

Modernejšia škola je spojená s inováciami, ktoré zefektívňujú výučbu, robia ju atraktívnou, aktívne zapájajú žiakov do vyučovacieho procesu a zároveň sa deti i učitelia cítia v škole príjemne.

Tieto ciele sa dajú dosiahnuť využívaním nových prístupov vo výučbe, napríklad zaradením interaktívnych pomôcok do vyučovania. V tomto smere však zohráva rolu aj priestorové riešenie tried, odborných učební, chodieb i jedální.

Moderná škola je aj miestom, kde prebiehajú rôzne spoločenské a kultúrne podujatia, a preto sa nezaobíde bez školských ául a kinosál. Práve spoločenské a kultúrne podujatia prinášajú deťom nielen nové poznatky, ale aj zábavu či nové priateľstvá.

5 tipov pre moderné školské auly a kinosály

Moderné školské auly a kinosály sú súčasťou každej interaktívnej školy. Predstavujú priestor, kde sa konajú prednášky, výstavy, súťaže či krúžky a premietajú filmy rôznych žánrov. Tieto kultúrne a spoločenské podujatia prispievajú k tomu, aby deti nadobúdali nové znalosti i zručnosti a cítili sa v škole príjemne.

Ak sa chystáte na rekonštrukciu školskej auly alebo kinosály, prinášame vám niekoľko užitočných tipov, ktoré vám pomôžu. Čo je dôležité?

Vezmite do úvahy hlavný účel školskej auly a počet účastníkov

Školské auly a kinosály sa využívajú na uskutočnenie pestrej škály kultúrnych a spoločenských podujatí. Pri hľadaní vhodného dispozičného riešenia a nábytku je jedným z kľúčových kritérií zohľadnenie hlavného účelu školskej auly či kinosály.

V tomto smere je potrebné, samozrejme, vziať do úvahy aj počet účastníkov.

Investujte do pohodlného aulového a kongresového sedenia

Okrem pódia či priestoru na prednášky je dôležité investovať do funkčného a pohodlného sedenia. Môže ísť, napríklad o školské lavice jednomiestne či viacmiestne s rastúcimi stoličkami, konferenčné stoličky či lavice so stoličkami.

Obľúbené je sklopné tzv. sympóziové sedenie, ktoré sa využíva v aulách a kongresových miestnostiach. Ak vás zaujíma, ako vyzerá modernizácia spoločenskej miestnosti v našom podaní, konkrétne Kinosály v Spojenej škole v Banskej Bystrici, kde sme využili tento typ sedenia, pozrite si naše referencie.

Bez ohľadu na konkrétny typ sedenia je nevyhnutné usporiadanie, ktoré poskytuje dobrý výhľad na pódium a disponuje primeranými rozostupmi.  

Usporiadajte školskú aulu a kinosálu funkčne a esteticky

Pre funkčné a štýlové školské auly a kinosály je potrebné dobré základné rozvrhnutie priestorov, správna mierka a vybavenie. Niekedy je potrebné siahnuť po atypických riešeniach, aby výsledok splnil stanovený cieľ.

Nepodceňujte detaily

Aj pri zariaďovaní školských ául a kinosál platí, že by mali tvoriť funkčný a harmonický celok. Priestor na sedenie, steny, podlahy i doplnky v podobe kvetov či obrazov musia vzájomne ladiť a vyvolávať príjemné pocity.

Ak si neviete poradiť, obráťte sa na nás

Zdá sa vám návrh a realizácia školských ául či kinosál príliš zložitá? Potom nám dajte vedieť vaše požiadavky i cenové možnosti a my sa radi o všetko, od návrhu až po konečnú realizáciu na kľúč, postaráme za vás.

V prípade záujmu nás neváhajte kontaktovať. Radi vám poskytneme bližšie informácie.

 

 

Top
Konzultácie, objednávky, otázky
Kontakty.
Radi Vás privítame v Banskej Bystrici na Kyjevskom námestí 9, budova Milestone. Pre dohodnutie stretnutia využite ktorýkoľvek z kontaktov nižšie.

VAŠE OTÁZKY SMERUJTE NA E-MAIL
office@zoff.sk

ALEBO ZAVOLAJTE NA
0915 979 999
0918 699 915