ŠKOLSKÝ NÁBYTOK

Školské lavice musia deťom a študentom poskytovať zdravé pohodlné sedenie a zabezpečovať potrebnú ergonómiu pri písaní. 

 

Tieto požiadavky sú v rôznej miere kladené na stoličky od detí v materských školách až po študentov vysokých škôl. 

 

Školské stoličky a lavice, ktorými zariaďujeme  školské zariadenia spĺňajú dnešné vysoké  nároky

na  požadovanú kvalitu sedenia a práce na hodine.

skolska-lavice-01v.jpg
skolske-stolicky-11.jpg
skolske-lavice-12.jpg
skolske-lavice-10.jpg
skolska-stolicka-07.jpg
skolska-stolicka-04.jpg
skolska-lavice-katedra03.jpg
skolska-lavice-05.jpg
skolska-lavice-02v.jpg
satni-skrine-skolni-satny-1v.jpg
satni-skrine-skolni-satny-2v.jpg
satny-pro-zamestnance1.jpg
vyrobni-interiery-02.jpg
satny-pro-zamestnance4v.jpg
satny-pro-zamestnance3.jpg
satny-pro-zamestnance2.jpg
jidelni-stoly-a-zidle-3v.jpg
jidelni-sety-nabytek-4v.jpg
jidelni-nabytek-skolni-jidelna-2v.jpg
jidelni-nabytek-skolni-jidelna-1v.jpg
auly-symposium-nabytek-06v.jpg
auly-poslucharny-star-05v.jpg
auly-poslucharny-2v.jpg
auly-poslucharny-1v.jpg
auly-campus-nabytek-03v.jpg
auly-auditorium-nabytek-04.jpg
pocitacova-ucebna-pc-stoly-1v.jpg
pocitacova-ucebna-pc-stoly-4v.jpg
pocitacova-ucebna-pc-stoly-3v.jpg
pocitacova-ucebna-pc-stoly-2v.jpg
nabytek-jazykova-ucebna-2v.jpg
nabytek-jazykova-ucebna-1v.jpg
jazykova-ucebna-12v.jpg
jazykova-ucebna-11v.jpg
jazykova-ucebna-10v.jpg
jazykova-ucebna-09v.jpg
jazykova-ucebna-08v.jpg
jazykova-ucebna-07v.jpg
jazykova-ucebna-06v.jpg
jazykova-ucebna-05v.jpg
jazykova-ucebna-04v.jpg
jazykova-ucebna-03v.jpg
dilensky-nabytek-1v.jpg
skolni-dilny-ponky-04v.jpg
skolni-dilny-ponky-03v.jpg
skolni-dilny-ponky-01v.jpg
dilensky-nabytek-2v.jpg

Školské lavice a stoličky

Lavice a stoličky PRIM sú jednoznačne najpredávanejšie radom školského nábytku, čo je spôsobené jej ideálnym pomerom cena x kvalita. Jedná sa o rad výškovo nastaviteľnou, spĺňajúce normu ČSN EN 1729-1.

 

Lavice sú vyrábané z plochooválnych profilov s ohľadom na maximálnu odolnosť pri zachovaní esteticky čistého remeselného prevedenia. Plastové koncovky lavíc sú opatrené dvoma rektifikačnými skrutkami pre vyrovnanie nerovností podlahy. Doska lavice je vyrobená z LTD 18 mm s hranou ABS 2 mm v dekore svetlý buk a je opatrená závrtnými maticami pre pevnejšie spojenie s konštrukciou. Pod doskou lavice sú drôtené koše vo farbe konštrukcie, ktoré umožňujú rýchly prehľad a ľahšie upratovanie. Na boku lavica je háčik na zavesenie aktovky.

 

Stoličky sú rovnako ako lavica vyrobené z plochooválnych profilov opatrených plastovými koncovkami k ochrane podlahy. Sedák a operadlo je z tvarovanej bukovej preglejky. Stolička sa vyrába v 2 veľkostných prevedeniach, a to veľkosť 3-4 a veľkosť 5-7. Sú stohovateľné.

 

Katedra PRIM je vyhotovená v rovnakom prevedení ako lavica, je nastaviteľná na veľkosť 6-7. Naviac je opatrená perforovanou clonou vo farbe zvolenej konštrukcie. Katedru je možné dodať bez alebo vrátane uzamykateľné zásuvky.

 

Konštrukcia lavíc aj stoličiek je upravená vypaľovanou práškovou farbou v 5 základných farebných odtieňoch. Vďaka tomu je možné cenu tejto školskej nábytkovej rady udržiavať na nízkej úrovni.

 

Lavice a stoličky PRIM sú celoročne držané skladom, teda je u nich možná dodávka obratom. Lavice sú v demontovanom stave, čo výrazne znižuje cenu za dopravu. Zákazník si môže zvoliť, či si montáž zaistí sám alebo využije nášho montážneho tímu.

 

Školské šatne

Kovové šatňové skrine a boxy slúžia na úschovu odevov, topánok či učebníc. Sú vyrobené z kvalitného oceľového plechu hr. 0,7 mm a spĺňajú protipožiarne a bezpečnostné predpisy. Povrchová úprava je vypaľovaná prášková farba v základnom farebnom prevedení RAL 7035 svetlosivá. Ponuka a prípadné príplatky iného farebného prevedenia sú uvedené vo vzorkovníku farieb.

 

Uzamykanie šatňových skríň a boxov je riešené cylindrickým zámkom s 2 kľúčmi a možnosťou dodania generálneho kľúča v prípade veľkokapacitných šatní alebo uzáverom na zámok visiaci. Visiaci zámok v takom prípade nie je súčasťou dodávky. Štandardne sú šatníky dodávané na sokli, vyrobiť je možné aj na nohách alebo lavicové podnoži.

 

V prípade vybavovania veľkokapacitných šatní, ktorými sú napríklad šatne v školách, odporúčame šatníkové skrine zmontovať k sebe do monolitických celkov. Týmto zmontovaním sa zvyšuje bezpečnosť v používaných šatniach a zároveň sa zabraňuje "pochodovanie" šatníka po podlahe, šatníky drží pohromade v jednej rade aj pri rušnom prevádzky. Šatníky i boxy možno dovybaviť plastovými podložkami na obuv, ktoré pomáhajú udržiavať čistotu a zabraňujú prípadnej korózii šatníka následkom rozpúšťanie soli zo zimných topánok. Vďaka širokej ponuke typov šatníkov a farebného prevedenia je v súčasnej dobe možné vyhotoviť šatne presne podľa požiadavky zákazníka spĺňajúca zároveň všetky bezpečnostné predpisy.

 

Šatňové skrine a boxy sa vyrába v 2 variantoch - OMW a XMW. Tieto dva typy sa od seba okrem drobných konštrukčných detailov líši najmä v dizajne. Hlavným rozlišovacím prvkom sú vetracie otvory, kedy u typov OMW sú tieto vetracie otvory vysekávané au typov XMW prelisované.

 

 

 

Školské jedálne

Veľkokapacitné jedálne je možné vybaviť 2 spôsoby, jedálenskými stolmi so stoličkami alebo jedálenskými sety. Výhodou samostatných stolov použitých v jedálni je ich možná variabilita. Ak budete potrebovať zmeniť ich rozmiestnenie alebo použiť niektorý zo stolov pre špeciálnu akciu, nie je problém tak urobiť. U stolov Cubic je možné stoly pospájať do nekonečných radov. Výhodou použitia jedálenských setov je vyššia kapacita miestnosti a najmä potom bezhlučnú prevádzku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Auly

Kapacitne najvýhodnejšie riešenie je systém sklopných sedákov. Tieto sklopné sedáky môžu byť vybavené pevnými alebo sklopnými stolčeky. Sedáky môžu byť čalúnené alebo z lakovanej bukovej preglejky. Tento systém je možné usadiť do prednáškovej miestnosti s rovno aj stupňovitú podlahou. Kapacita takto vybavené miestnosti je takmer dvojnásobná oproti miestnosti vybavenej pomocou stolov a stoličiek.

 

Pri použití tohto variantu je nutné vypracovanie projektu pre konkrétnu realizáciu, S ohľadom na túto skutočnosť uvádzame len rádové ceny za jedno miesto vrátane stolíka.

 

Ďalším možným riešením je použitie štandardných stolov a stoličiek. Stoly v tomto prípade bývajú s rámovou podnožou na okrúhlych alebo jeklových nohách, zostavené do zmontovaných radov alebo len voľne usadené. V prípade použitia samostatných stolov, je možné nábytok v miestnosti premiestňovať, prípadne použiť aj na iné účely. Stoličky bývajú volené konferenčné alebo klasické žiacke.

 

Poslednou možnosťou je použitie stoličiek so sklopnými stolíkmi, prípadne sklopné stoly so samostatnými stoličkami. Výhodou tejto varianty je možnosť nábytok po použití uskladniť a miestnosť využiť aj na iné účely.

 

 

Nábytok pre PC učebne

Konštrukčné riešenie nábytku pre PC učebne spolu s rôznymi doplnkami akými sú káblové kanály, priechodky, PC nosiče či dátové stanice umožňuje vytvoriť zostavy PC pracovísk presne podľa Vašich predstáv a požiadaviek. Súčasné PC učebne bývajú vybavené AV prezentačnou technikou, ktorej základné ponuku nájdete v skupine INTERAKTÍVNY VÝUČBA.

 

PC stoly je možné doplniť skriňami z ktorejkoľvek nábytkovej rady a stoličkami ideálne pérovými poprípade na plynovom pieste.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Školské dielne

Dielenský nábytok je určený do výrobných prevádzok, výukových dielní v školách, montážnych dielní, laboratórií, skúšobní a pod. Pre stredne ťažkú a ťažkú prácu a pre ukladanie predmetov ťažšieho charakteru ako je náradie, nástroje alebo prístroje, napr. Kladivá, kliešte, ručné aj el .náradie, frézy, kovania, meracie prístroje a pod.

 

Nábytok je vyrobený z oceľového plechu, upravený vypaľovanou práškovou farbou v štandardnom prevedení z ponuky. Dielenské skrine sa vyrábajú so zásuvkami, s dverami alebo kombinované. Dvere aj zásuvky sú opatrené cylindrickým zámkom. Doska pracovných stolov je tvorená bukovou škárovkou v niekoľkých prevedeniach.

 

Dielenský nábytok je možné dovybaviť doplnkovým sortimentom z ponuky, napr. Deličmi či výstelkami zásuviek, krabičkami, prídavnými policami a pod.

ZOFF, spol. s r.o. 
Slnečná 36, 974 01 Banská Bystrica 

Tel.: +421 915 979 999
Mobil: +421 918 699 915
emaill: office@zoff.sk

© 2023 by SEA B&B. Proudly created with Wix.com

Follow Us:

  • w-facebook
  • Twitter Clean